فواید اپیلاسیون کردن بدن چیست؟

فواید اپیلاسیون کردن بدن چیست؟

اپیلاسیون روشی مطمئن برای از بین بردن موقتی موهای بدن است که به مرور باعث کاهش سرعت رشد موهای زائد می‌شود. خوشبختانه با هر بار اپیلاسیون از 4 تا 6 هفته خبری از موهای زائد نیست. در ادامه این مقاله با فواید اپیلاسیون کردن بدن، آشنا می شوید.

اپیلاسیون را برای هر ناحیه از بدن می‌توانید انجام دهید. تنها وسایلی که برای این کار نیاز دارید؛ موم (گرم یا سرد) و پد اپیلاسیون است. در استفاده از موم سرد، موم مستقیم روی پوست قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از کاغذ یا پارچه از پوست جدا می‌شود. اما در روش موم گرم، موم را ابتدا گرم کرده و سپس آن را روی پوست می‌مالند و قبل از اینکه کاملا سرد شود با استفاده از کاغذ یا پارچه با یک حرکت سریع، آن را جدا می‌کنند.

هر دو روشی که ذکر شد، برای پوست مفید است. مزیت اپیلاسیون نسبت به دیگر روش‌های موقتی از بین بردن موهای زائد ساده بودن و ارزان بودن آن است. البته ایراد مهم این روش زمان‌بر بودن آن است که اگر به سالن‌های زیبایی بروید؛ این کار با سرعت بیشتری برای شما انجام می‌شود.

فواید اپیلاسیون کردن بدن چیست؟

کمک به لطافت بیشتر پوست

اپیلاسیون با موم سلول‌های خشک و مرده  پوست را از بین برده و به لطافت پوست، کمک می‌کند. علت آن است که وقتی موم روی پوست قرار می‌گیرد؛ به فاصله خشک شدن موم و جدا شدن آن، سلول‌های خشک شده و مرده پوست به موم می‌چسبند و همراه آن جدا می‌شوند، وجود آلوئه‌ورا در برخی موم‌ها به آن خاصیت مرطوب‌کنندگی می‌بخشد. همین مورد باعث می‌شود بافت پوست تقویت شده و پوست زیباتر و شفاف‌تر شود.

عدم حساسیت و خارش

افرادی که اپیلاسیون با موم انجام داده‌اند کمتر از خارش یا حساسیت پوستی شکایت کرده‌اند. در حالی که کرم‌های موبر در بسیاری از موارد باعث بروز حساسیت می‌شوند. شاید علت آن عدم استفاده از مواد شیمیایی حساسیت‌زا در ترکیبات موم‌ها باشد. این مورد هم یکی دیگر از فواید اپیلاسیون کردن بدن است. البته عدم تحریک پوستی در اپیلاسیون تا حدی به شیوه انجام این کار هم بستگی دارد. اگر این کار توسط فرد ماهری انجام شود، به احتمال زیاد مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود.

فواید اپیلاسیون

عدم ایجاد بریدگی یا زخم

یکی از فواید اپیلاسیون کردن بدن این است که در فرایند اپیلاسیون از هیچ نوع ماده یا وسیله‌ای استفاده نمی‌شود. بنابراین احتمال زخم یا بریدگی وجود ندارد، در صورتی که اگر بخواهید موهای زائد را با تیغ یا ژیلت شیو کنید؛ احتمال بریدگی بالاست.

پوستی صاف و بدون مو

اگرچه بهتر است برای انجام اپیلاسیون موها به قدر کافی رشد کرده باشند اما حتی کوچکترین و نازک‌ترین موها هم با استفاده از این روش از ریشه بیرون می‌آیند.

کاهش سرعت رشد مو

سرعت رشد موهای زائد با این روش تا حد قابل توجهی، کاهش می‌یابد. چرا که مو از ریشه خارج شده و برای رشد مجدد، مدت زمان بیشتری نیاز دارد. مو پس از یک بار اپیلاسیون، حداقل به مدت سه تا چهار هفته، رشد محسوسی نمی‌کند.

در این مقاله از فواید اپیلاسیون کردن بدن ذکر شد. همانطور که می‌دانید برای انجام اپیلاسیون به موم و پد اپیلاسیون نیاز دارید. اگر این وسایل را در دسترس ندارید؛ پیشنهاد می کنیم از محصولات لطیفان استفاده کنید. گروه تولیدی لطیفان در زمینه تولید و فروش محصولات یکبار مصرف فعالیت دارد. می‌توانید برای خرید پد اپیلاسیون به سایت لطیفان رفته و سفارش خود را ثبت کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما