لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

روز به روز متقاضیان برای لیزر پوست بیشتر می‌شوند و همین باعث رقابت تنگاتنگی بین کلینیک‌های زیبایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، می‌شود اما آیا لیزر مو‌های زائد می‌تواند آن‌ها را از بین برد و آیا واقع این روش دائمی است و ارزش هزینه کردن را دارد؟ در ادامه به این سوال و دیگر سوال‌های ذهن شما، پاسخ خواهیم داد.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که پالس‌های مختلفی از اشعه لیزر بر روی پوست تابیده می‌شود؛ گرما روی ریشه مو‌های زائد تاثیر گذاشته و بعد از چند روز مو سست شده و از بین می‌رود. همانطور که می‌دانید برای انجام لیزر، باید حداقل به مدت دو هفته یا یک ماه از آخرین اپیلاسیون موها گذشته باشد.

برای اینکه بیشترین نتیجه را از لیزر بگیرید؛ باید آن را با فاصله زمانی توصیه شده، تکرار کنید. دلیل این تکرار این است که اگر پرمویی زیاد باشد امکان دارد که تعدادی از مو‌ها حتی بد از دو هفته هم از پوست بیرون نیامده باشند یا حتی هنوز پیاز آنها هم تشکیل نشده باشد از طرفی هم ممکن است تمام مو‌ها بریزند ولی بعد از جلسه اول باز همان مو‌ها که از بین رفته‌اند این بار نرم‌تر و کمرنگ‌تر رشد می‌کنند و دوباره باید اشعه لیزر به آنها تابیده شود. این تکرار جلسات لیزر تا جایی ادامه پیدا می کند که مو‌های زائد از بین بروند.

برای لیزر موهای زائد، هر چه مو تیره‌تر و رنگ پوست روشن‌تر باشد؛ این کار نتیجه بهتری می‌دهد. البته بهتر است علت پرمویی را پیدا کنید. اگر عامل پرمویی در بدن شما به دلایل هورمونی باشد، لیزر درمانی هیچ سودی نخواهد داشت و بعد از مدت کوتاهی دوباره مو های جدید رشد خواهند کرد. در این مورد ابتدا باید درمان دارویی را آغاز و سپس اقدام به لیزر موها کنید.

عوارض لیزر موهای زائد؟

به طور کلی اگر لیزر درمانی را در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک انجام دهید؛ این روش ضرری برای سلامتی ندارد. در واقع دستگاه‌های پیشرفته لیزر تنها به اندازه یک میلی‌متر به پوست وارد می‌شوند اما اگر به یک کلینیک نه چندان معتبر رجوع کنید؛ امکان سوختگی و یا ایجاد لک بر روی پوست شما وجود دارد. بنابراین قبل از اینکه به فکر هزینه آن باشید، باید یک مرکز لیزر معتبر را برای این کار، پیدا کنید.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چه تفاوتی با اپیلاسیون بدن با موم دارد؟

لیزر مو های زائد هم همانند سایر روش‌های رفع موهای زائد دردناک است با این تفاوت که نسبت به اپیلاسیون بدن با موم، درد کمتری را احساس می‌کنید. معمولا اگر تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر را به طور دائمی طی کنید؛ نتیجه‌ای دائمی می‌گیرید اما اپیلاسیون با روش‌های دیگر نتیجه موقتی خواهد داشت. می‌توانید برای کاهش درد از بی‌حس‌کننده‌ها هم قبل از انجام لیزر پوست، استفاده کنید.

لیزر مو‌های زائد برای چه قسمت هایی از بدن مناسب است؟

لیزر موهای زائد برای تمام قسمت‌های صورت، گردن و بدن مناسب است ولی در نزدیکی چشم‌ها لیزر انجام نمی شود و ممنوع است. از جمله قسمت‌هایی که بیشترین متقاضی را دارند بیکینی، زیر بغل و صورت در خانم‌ها و خط ریش، سینه و شکم در آقایان است. البته آقایان چون مو‌های زائد بیشتر و ضخیم‌تری دارند باید جلسات بیشتری لیزر درمانی را ادامه بدهند تا به نتیجه مناسب برسند.

لیزر مو های زائد برای چه کسانی ممنوع است؟

اگر بیماری خاصی دارید و یا دارویی مصرف می‌کنید؛ حتما قبل از انجام لیزر با پزشک مشورت کنید زیرا برخی از بیماری‌های خاص وجود دارند که انجام لیزر برای آن‌ها، مضر می‌باشد.

صبور باشید

لیزر راه سریعی برای رفع دائمی موهای زائد نیست. اکر می‌خواهید نتیجه را از لیزر موهای زائد مشاهده کنید باید صبر داشته باشید زیرا همانگونه که قبلا گفته شد این لیزر طی چند جلسه انجام می‌شود. کلینیک‌هایی که این کار را انجام می‌دهند معمولا بین 4 تا 6 جلسه را برای رفع موهای زائد، لازم می‌دانند با این وجود افراد متفاوت هستند و ممکن است زودتر یا دیرتر از این تعداد جلسه، نتیجه بگیرند. فاصله بین لیزر کردن موها باید 4 تا 6 هفته باشد که در این زمان موهای جدید رشد کرده و موهای مرده از بین می‌روند.

لیزر موهای زائد

علاوه بر لیزر، می‌توانید برای رفع موهای زائد از روش‌های دیگری مثل اپیلاسیون استفاده کنید که روش نسبتا راحتی است. اگرچه فواید اپیلاسیون کم نیست اما انجام آن می‌تواند عوارضی هم داشته باشد. برای اینکه بتوانید عوارض ناشی از اپیلاسیون بدن را به حداقل برسانید؛ باید از وسایل و لوازم بهداشتی و یکبار مصرف برای انجام آن، استفاده کنید. ملحفه یکبار مصرف و پد اپیلاسیون برای اپیلاسیون بدن در سالن‌ها حتما باید به صورت یکبار مصرف، استفاده شوند. گروه تولیدی لطیفان این محصولات را با کیفیت بسیار خوبی ارائه می‌دهد. برای خرید تنها کافی است به سایت لطیفان رفته و سفارش خود را ثبت کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما