برای پیشگیری از کرونا این توصیه ها را جدی بگیرید

برای پیشگیری از کرونا این توصیه ها را جدی بگیرید

کرونا ویروسی است که تاکنون جان هزارارن نفر را گرفته است. همین موضوع می‌تواند مشخص کند که این ویروس تا چه اندازه خطرناک است. همه می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. از این بیماری هم با روش‌های پیشگیری، می‌توان تا حد زیادی در امان بود. در ادامه برخی از موارد بهداشتی را که لازم است در خصوص پیشگیری از ابتلا و یا انتقال این بیماری بدانیم، ذکر خواهیم کرد.

برای پیشگیری از کرونا این توصیه‌ها را جدی بگیرید

کرونا ممکن است در بدن برخی افراد به صورت کاملا خفیف ایجاد شود تا جایی که خود فرد هم متوجه ابتلا به این بیماری نشود اما برخی افراد هستند که در حال حاضر به صورت جدی در حال مبارزه با این بیماری هستند و حتی نیاز پیدا کرده‌اند که چند روزی را در بیمارستان بستری شوند. به همین دلیل باید تا جایی که می‌توانیم توصیه‌های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به آن، رعایت کنیم.

مرتب دست‌های خود را بشویید

اولین چیز برای مقابله با این بیماری، رعایت دست هاست. برای اینکه از تمیز بودن دست‌هایتان مطمئن شوید؛ آن‌ها را به صورت کامل با آب و صابون بشویید یا با محلول‌های ضدعفونی کننده حاوی الکل، تمیز کنید.

فاصله اجتماعی را رعایت کنید

این ویروس به دلیل ماهیت چربی که دارد نمی‌تواند در هوا به مدت طولانی معلق بماند اما اگر فردی مبتلا بوده و عطسه یا سرفه کند، ویروس می‌تواند به فردی که در نزدیکی او قرار دارد، برسد و او را هم مبتلا کند. بنابراین برای پیشگیری باید از کسی که سرفه و عطسه می‌کند، دست کم یک متر فاصله بگیرید.

دست زدن به چشم‌ها، بینی و دهان ممنوع!

ما در طول روز در محل کار و یا هر جای دیگر، سطوح مختلف را لمس می‌کنیم. از آنجایی‌که این سطوح ممکن است آلوده به ویروس کرونا باشند؛ دست زدن به چشم‌ها ،بینی و دهان احتمال انتقال آن را افزایش می‌دهد. ویروس می تواند از این طریق وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

ماسک را فراموش نکنید

شما و اطرافیانتان حتما باید از ماسک استفاده کنید چرا که این بیماری دوره پنهانی دارد و در واقع مشخص نمی‌کند که چه کسی واقعا بیمار است. همچنین باید بعد از سرفه و عطسه از دستمال کاغذی استفاده کرده و بلافاصله دستمال کاغذی خود را دور بیاندازید. با رعایت این موارد بهداشتی می‌توانید از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس‌هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید-19 محافظت کنید. بهترین ماسک‌ها برای پیشگیری از کرونا ماسک n95 و ماسک سه لایه یکبار مصرف است. شما می‌توانید این نوع ماسک را از گروه تولیدی لطیفان، تهیه کنید.

در آخر لازم به ذکر است که اگر احساس بیماری می‌کنید؛ باید در خانه بمانید. اگر تب دارید و سرفه می‌کنید و به سختی نفس می‌کشید، احتمال ابتلای شما وجود دارد و نباید در اجتماع حضور داشته باشید. اگر حس می‌کنید بیمار هستید حتی با داشتن علایم خفیفی چون سردرد و آبریزش بینی، تا زمان بهبود در خانه بمانید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما