ملحفه یکبار مصرف تک نفره و کاربردهای آن

ملحفه یکبار مصرف تک نفره و کاربردهای آن

ملحفه یکبار مصرف تک نفره از محصولات بهداشتی است که این روزها به دلیل درجه اهمیت بالای مسائل بهداشتی، در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود. ویزگی مثبت این ملحفه‌ها این است که نیازی به شستشو نداشته و علاوه بر این، بسیار سبک هستند و از این نظر جابجایی بسیار آسانی دارند. به همین دلیل خیلی افراد ترجیه می‌دهند در مسافرت‌های خود از ملحفه‌های هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی استفاده نکرده و به جای آن، از ملحفه یکبار مصرف، استفاده کنند. با این کار خیالشان از بابت انتقال ویروس و آلودگی راحت‌تر است.

ملحفه یکبار مصرف تک نفره

همانطور که گفتیم از مهم‌ترین مواردی که در هتلداری باید به آن دقت کرد؛ انتخاب ملحفه مناسب است. کیفیت یک ملحفه تا حد زیادی به پارچه‌ای که برای دوخت آن استفاده شده است، بستگی دارد. پارچه ملحفه خوب به کیفیت نخ مصرفی، تراکم بافت، یک دست بودن بافت، کیفیت چاپ و رنگ، میزان آبرفت پارچه، نوع تکمیل و لطافت بستگی دارد. برای تشخیص جنس خوب پارچه ملحفه می‌توان با لمس پارچه تا حدودی از کیفیت آن، مطلع شد. علاوه بر این، جنس مرغوب ملحفه را می‌توان از تراکم بافت یا کیفیت رنگ آن، تشخیص داد. اگر چاپ یا رنگ پارچه کیفیت خوبی داشته باشد؛ پارچه مناسبی است البته در اکثر هتل‌ها بیشتر از ملحفه سفید استفاده می‌شود که این مورد، کاربرد زیادی ندارد. به طور کلی پارچه ملحفه پنبه‌ای (صددرصد پنبه) بهترین نوع جنس برای دوخت ملحفه تک نفره است.

همانطور که در مقدمه این مقاله ذکر کردیم؛ پارچه‌های دائمی نیاز به شستشوی مکرر دارند در غیر اینصورت منبع آلودگی شده و بیماری را انتقال می‌دهند. در چنین شرایطی لزوم استفاده از ملحفه یکبار مصرف تک نفره پررنگ می‌شود. علاوه بر این، قطعا برای رفتن به مسافرت‌ها، نمی‌توانید ملحفه‌های پارچه‌ای که بسیار بزرگ و جاگیر هستند را با خود به سفر ببرید و انتظار داشته باشید جای کمی بگیرند. با استفاده از ملحفه‌های یکبار مصرف تک نفره دیگر نگران ابتلا به بیماری هم نیستید. چرا که این ملحفه‌ها کاملا بهداشتی بوده و بدون هیچ گونه دخالت دست، تولید می‌شوند.

یک ملحفه خوب و با کیفیت باید با دوام بوده و به سرعت پاره نشود. و فوق‌العاده لطیف باشد. جنس ملحفه یکبار مصرف تک نفره معمولا اسپان باند است و در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود. این محصول در اندازه‌های مختلف و همچنین در انواع ساده و پرفراژدار، عرضه می‌گردد.

سایز و وزن ملحفه‌ یکبار مصرف تک نفره متفاوت بوده و هرچقدر ضخیم‌تر باشند وزن بیشتری دارند اما در کل این محصول وزن بالایی نداشته و به راحتی قابل جابه جایی است.

ملحفه‌های یکبار مصرف به صورت رولی و در اندازه‌های مختلف توسط گروه تولیدی لطیفان عرضه می‌شود. طول هر رول در دو نوع 40 متر و 45 متری است. اندازه‌ها به صورت زیر است:

 • رول سفید،17 گرم ، عرض 60 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید،17 گرم ، عرض 65 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید،17 گرم ، عرض 80 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید، 20 گرم ، عرض 60 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید، 20 گرم ، عرض 80 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید،25 گرم ، عرض 60 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ
 • رول سفید،25 گرم ، عرض 80 سانت ،طول 40 متر با پرفراژ

ملحفه یکبار مصرف تک نفره

خرید اینترنتی ملحفه یکبار مصرف

گروه تولیدی لطیفان این افتخار را دارد که ملحفه‌ یکبار مصرف تک نفره را از بهترین و نرم‌ترین منسوجات نبافته تهیه کند. محصولات این گروه تولیدی نسبت به سایر موارد مشابه، بسیار لطیف و بادوام هستند. همچنین این محصول ضد آب بوده و میزان جذب رطوبت بالایی دارد. خط‌ چین‌های موجود بر روی ملحفه یکبار مصرف باعث می‌شود به راحتی برش بخورند. استفاده از این محصول در کاهش اتلاف وقت، انرژی و هزینه مؤثر بوده و در هر مکان و زمانی قابلیت استفاده و جا به جایی را دارند. از این رو می‌توان این محصول را به کلیه خریداران اقلام بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، آرایشگران، ماساژورها، هتلداران، مسافران، خانه داران و ... توصیه کرد.

از مزایای استفاده از ملحفه یکبار مصرف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رعایت موارد بهداشتی
 2. کاهش هزینه‌های دوخت، تعمیر، رفو و نگهداری از ملحفه‌های پارچه‌ای
 3. کاهش هزینه مصرف آب و مواد شوینده برای شستشو و ضدعفونی کردن ملحفه‌ها
 4. عدم نیاز به اتوکشی
 5. صرفه جویی در وقت برای دوخت و یا شستشوی پارچه
 6. سبک بودن و جا به جایی راحت
 7. پیشگیری از انتشار باکتری، میکروب و عفونت‌هایی که در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی وجود دارد

تمامی محصولات سایت لطیفان با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته تولید شده و از این بابت کاملا بهداشتی هستند. همانطور که ذکر کردیم این ملحفه‌ها با استفاده از پارچه اسپان باند لطیف تهیه می‌شوند. مزیت استفاده از این پارچه‌ها ضدچروک بودن آن‌هاست.

اگر تمایل به خرید ملحفه یکبار مصرف تک نفره را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم از محصولات باکیفیت فروشگاه اینترنتی لطیفان، دیدن کنید. لطیفان تعداد 5 عدد ملحفه یک بار مصرف 17 گرمی با عرض 60 سانتی‌متر را تنها به قیمت 183 هزار و 500 تومان، به فروش می‌رساند. این قیمت‌های اقتصادی باعث شده است تا خریداران زیادی به سمت این محصولات رو آورند.

0 دیدگاه

دیدگاه شما