فهرستی از وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر

فهرستی از وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر

برای اینکه در سفر بتوانید همه چیزهای لازم را با خود بردارید؛ نیازمند یک فهرست از ضروری‌ترین لوازم سفر هستید. این تجهیزات، بسته به نوع سفر می‌تواند شامل وسایل شخصی، لوازم بهداشتی، وسایل مخصوص پخت و پز و ... باشد. البته اگر بخواهید در شرایطی مثل الان که با ویروس کرونا درگیر هستیم اجبارا به سفر بروید؛ باید روی وسایل بهداشتی بیشتر تمرکز کنید و تا جایی که می‌توانید ضروری‌ترین این لوازم را به همراه داشته باشید. در ادامه قصد داریم فهرستی از وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر را آماده کنیم.

وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر

لوازمی که برای سفرها بیشتر از همه ضروری هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

جعبه کمک‌های اولیه

توصیه می‌کنیم در هر سفری که دارید؛ یک جعبه یا کیف کمک‌های اولیه همراه خود داشته باشید. این جزء اولین وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر محسوب شده و از هر چیزی واجب‌تر است. جعبه کمک‌های اولیه می‌تواند شامل وسایلی مثل بانداژ، قرص‌های ضد تهوع و مسکن و همچنین داروهای مصرفی روزانه شما باشد. بعید به نظر می‌رسد که چنین جعبه کوچکی جای زیادی را در چمدان شما، اشغال کند.

دستکش یکبار مصرف

ممکن است در بخشی از سفر خود به هیچ وجه امکان شست و شوی دست‌ها برایتان فراهم نباشد. در این شرایط می‌توانید از دستکش یکبار مصرف استفاده کرده و آن را دور بیاندازید. بنابراین بهتر است تعدادی دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشید تا بتوانید در فواصل زمانی لازم آنها را تعویض کرده و بهداشت دستان خود را حفظ کنید. این مورد یکی از مهم‌ترین وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر محسوب می‌شود.

ماسک

ماسک از مهمترین وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر است که استفاده از آن برای جلوگیری از انتقال ویروس احتمالی به افراد دیگر و همچنین بیمار نشدن خودتان، ضروری به نظر می‌رسد. ماسکی که برای این منظور تهیه می‌کنید بهتر است که از نوع فیلتردار  یا ماسک سه لایه یکبار مصرف باشد. می‌توانید از ماسک‌های ساده یا ماسک پارچه ای نیز استفاده نمایید البته با این شرط که مرتب آن را شستشو و ضد عفونی کنید. در لینک زیر نحوه  شستن و ضد عفونی کردن ماسک صورت پارچه‌ای را قرار داده‌ایم:


بیشتر بخوانید: نحوه شستن ماسک صورت پارچه ای


اگر از ماسک های یکبار مصرف استفاده می‌کنید هر 8 ساعت یکبار باید حتما تعویض شوند.

صابون

پزشکان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا صابون را جزء وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر دانسته‌اند و همواره توصیه می‌کنند که دستان خود را به مدت 30 ثانیه با آب و صابون و یا مایع دستشویی، شستشو دهید. این مورد در سفرها جزء الزامات است. به این منظور باید مایع شوینده یا صابون را به عنوان یکی از مهم‌ترین وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر، همواره همراه خود داشته باشید.

بطری آب

همانطور که می‌دانید در شرایط سفر ممکن است در همه جا به آب سالم و بهداشتی دسترسی نداشته باشید. از این رو بهتر است بطری آب شخصی خود را به همراه داشته باشید. خوشبختانه اگر این مورد را فراموش کرده باشید می‌توانید از بطری‌های آب معدنی موجود در تمامی فروشگاه‌ها، استفاده کنید. اگر با هواپیما، قطار یا اتوبوس سفر کنید؛ مهمانداران این مورد را در اختیار شما خواهند گذاشت.

ژل ضدعفونی کننده

برای شرایط حساسی مثل وجود ویروس کرونا، همراه داشتن ژل یا محلول ضدعفونی‌کننده یکی از ضروری‎ترین لوازم سفر محسوب می‌شود؛ بهتر است یک ژل ضدعفونی کننده یا محلول شستشوی مناسب را نیز به همراه داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید در مواقعی که به آب و صابون دسترسی ندارید هم بهداشت دستان خود را حفظ کنید.

دماسنج

دماسنج هم از لوازم سفر بوده و اگر به همراه داشته باشید می‌توانید سریعا به درجه بالای بدن خود پی برده و در صورت بیماری، به نزدیک‌ترین کلینیک یا بیمارستان، رجوع کنید. به احتمال زیاد می‌دانید که اگر به کرونا مبتلا شوید؛ در مراحل اولیه دچار تب، ضعف و بی‌حالی می‌شوید. بنابراین با وجود این ویروس، بهتر است این مورد را همراه خود داشته باشید.

مسواک، خمیر دندان و دهانشویه

هیچ کس از بروز دندان درد در سفر اظهار خوشحالی نمی‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید یک سفر راحت و بی‌دغدغه داشته باشید و بتوانید سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنید، بهتر است مسواک، خمیر دندان و دهانشویه مناسب، همراه داشته باشید.

کرم ضد آفتاب

یک کرم ضد آفتاب با SPF مناسب تهیه کرده و آن را همراه خود به هر کجا که می‌روید، ببرید. ضد آفتاب هم از مهم‌ترین وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر بوده و باید هر چند ساعت یک بار مجددا استفاده شود تا تاثیرگذار باشد. اگر قرار است به مناطق شرجی و گرم و خشک بروید؛ حتما این گزینه را در کیف دستی خود داشته باشد.

ملحفه شخصی

از آنجایی که کرونا ویروس ممکن است تا چند روز بر روی وسایل موجود در هتل محل اقامت شما بماند؛ بهتر است ملحفه شخصی یا یکبار مصرف را به سایر لوازم سفر خود در چمدان، اضافه کنید.

وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر

اگر برای رفتن به سفر اقامتگاه یا هتل رزرو کرده‌اید؛ معمولا در اتاق خواب، حوله، روبالشی و ملحفه برای مهمان وجود دارد اما در شرایطی که امروز قرار داریم؛ بهداشت حرف اول را می‌زند. بنابراین توصیه می‌شود ملحفه پارچه‌ای خود را به همراه ببرید و یا اگر فکر می‌کنید این ملحفه‌ها جایگر و سنگین هستند؛ از نوع یکبار مصرف آن، استفاده کنید. حوله و ملحفه یکبار مصرف از جنس لطیفی تولید شده و معمولا پس از یکبار استفاده، دور انداخته می‌شود. گروه تولیدی لطیفان این محصولات را با کیفیت خوب و به صورت کاملا بهداشتی، تولید می‌کند که می‌توانید حتی چند عدد اضافه تهیه کرده و در مسافرت‌ها به عنوان یکی از وسایل بهداشتی مورد نیاز برای سفر در ایام کرونا، همراه داشته باشید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما