خرید ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی

خرید ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی

ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی همان ملحفه‌های نازکی هستند که نه تنها در بیمارستان بلکه در مکان‌های دیگری مثل مراکز درمانی، مراکز اقامتی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات به گونه‌ای تولید می‌شوند که در عین لطافت، فوق‌العاده محکم و تا حدی دارای خاصیت ضد آب بودن باشند. در گذشته به جای این محصولات، از ملحفه‌های پارچه‌ای قدیمی در بیمارستان‌ها استفاده می شد که به دلیل نیاز به شستشو و اتوکشی، هزینه بالاتری نسبت به استفاده از انواع یکبار مصرف آن داشت. قطعا می‌توان بزرگترین مزیت ملحفه یک بار مصرف را عدم نیاز به شستشو و اتوکشی عنوان کرد. در ادامه به معرفی این محصول و دیگر مزایایی که دارد، می‌پردازیم.

کاربردهای ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی

زمانی که اسمی از ملحفه یک بار مصرف  به میان می‌آید بی شک به یاد تخت‌های بیمارستانی می‌افتیم. بله درست است. بیمارستان‌ها بیشترین استفاده را از این محصول دارند و علت آن هم راحتی و رعایت بهداشت می‌باشد. عدم انتقال بیماری و بهداشتی بودن، هم برای بیماران و هم برای بیمارستان بسیار اهمیت دارد و همین امر دلیل محکمی برای استفاده از محصولات یک بار مصرف است. استفاده از این محصول از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است. چرا که شستن مداوم این ملحفه‌ها هزینه گزافی برای مراکز درمانی به دنبال دارد.

با وجود اینکه فواید استفاده از ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی بر هیچ کس پوشیده نیست اما هنوز هم برخی از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها از ملحفه‌های پارچه‌ای استفاده کرده و از این محصول بیشتر برای انجام جراحی در اتاق عمل استفاده می‌کنند. ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی باید در برابر پارگی مقاوم بوده، لطیف باشد و در برابر شستشو دوام لازم را داشته باشد.

 جنس ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی چیست؟

غالبا برای دوخت ملحفه و روتختی بیمارستانی (یک بار مصرف و دائمی) ازچهار نوع پارچه استفاده می‌شود:

 1. پارچه اسپان باند بیمارستانی یا پارچه یکبار مصرف بیمارستانی: در تهیه ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی معمولا از این نوع پارچه استفاده می‌شود. این ملحفه‌ها تنها قابلیت یکبار استفاده را دارند و باید بلافاصله، دور انداخته شوند.
   
 2. پارچه تترون بیمارستانی: جنس ایده آل برای ملحفه‌های بیمارستانی تترون است. این نوع پارچه وزن بیشتری داشته و دارای تراکم بافت بیشتری است. رنگ استفاده شده برای دوخت ملحفه معمولا سفید است اما به رنگ‌های دیگر هم تهیه می‌شود.
   
 3. پارچه ترگال بیمارستانی: علاوه بر تهیه ملحفه بیمارستانی، از این پارچه معمولا برای دوخت روپوش پزشکی، پرستاری، کارکنان بیمارستان، روپوش اتاق عمل و … هم استفاده می‌شود.
   
 4. پارچه‌های بیمارستانی با فناوری نانو: مزیت استفاده از این پارچه‌ها تسکین دردهای موضعی و داشتن خوابی آسوده حین بستری بودن در بیمارستان است. همچنین ملحفه تولید شده با فناوری نانو دارای خواص ضد التهابی است. به طور کلی می‌توان گفت این محصول منجر به کاهش آلودگی و عفونت، کاهش آلودگی تنفسی و آرامش بیماران بستری شده خواهد شد.

مزایای استفاده از ملحفه‌های یک بار مصرف

ویژگی مهم ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی سبکی و نرم بودن آن است. ملحفه‌های یکبار مصرف  به صورت رولی در دو نوع پرفراژدار و ساده، تولید می‌شوند که این رول‌ها معمولاً در طول و عرض‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توانند به صورت کش‌دار یا ساده برای تخت‌های بیمارستانی، مورد استفاده واقع شوند.

از مزایای کاربرد این منسوجات می‌توان به موارد زیر، اشاره کرد:

 1. رعایت موارد بهداشتی
 2. کاهش هزینه‌های دوخت، تعمیر و نگهداری از ملحفه‌های پارچه‌ای
 3. کاهش هزینه مصرف آب و مواد شوینده برای شستشو و ضدعفونی کردن
 4. عدم نیاز به اتوکشی
 5. صرفه جویی در وقت برای دوخت و یا شستشوی پارچه
 6. جا به جایی راحت و سبک بودن
 7. پیشگیری از انتشار باکتری، میکروب و عفونت‌ها مخصوصا در دوران کرونا

ملحفه یک بار مصرف بیمارستانی

خرید اینترنتی ملحفه بیمارستانی

شرکت‌های تولیدی در سال‌های اخیر به جایگاه خاص محصولات یک بار مصرف پی ‌اند و همواره کوشیده‌اند تا یک محصول بی نقص و باکیفیت را به بازار، عرضه کنند. در این میان گروه تولیدی لطیفان با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست، اقدام به تولید محصولاتی مثل ماسک سه لایه، ملحفه، حوله و پد اپیلاسیون کرده است. لطیفان این امکان را فراهم کرده است تا با خرید اینترنتی ملحفه یکبار مصرف، بتوانید در هر جای ایران که هستید، محصول خود را در کمترین زمان، تحویل بگیرید. جهت خرید ملحفه یکبار مصرف، می‌توانید سایزهای مختلف این محصول را در سایت لطیفان مشاهده کرده و بر اساس نیاز خود، آن را تهیه کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما