تعیین سایز حوله حمام با دو روش آسان

تعیین سایز حوله حمام با دو روش آسان

حوله از وسایل شخصی است که معمولا پس از خریداری تا مدت‌ها با ما می‌ماند. به همین منظور بهتر است هزینه بیشتری بپردازید و انواع باکیفیت آن را خریداری کنید. اولین چیزی که در خرید حوله باید بدانید سایز مناسب خودتان است. این مورد برای حوله‌های استخری لازم نیست ولی اگر قصد دارید حوله تن پوش یا پالتویی تهیه کنید؛ قطعا فروشنده سایز مناسب شما را سوال خواهد کرد. در این مقاله به ذکر دو روش آسان برای تعیین سایز حوله حمام از نوع پالتویی می‌پردازیم.

انتخاب حوله لباسی و نکات مهم برای خرید آن

بدر اولین قدم پس از تعیین سایز حوله حمام، باید به سراغ ویژگی‌های دیگر آن مثل میزان جذب رطوبت و جنس، برویم. جنس حوله باید به گونه‌ای باشد که بتواند آب را کاملا به خود جذب کند. هر چقدر میزان جذب رطوبت حوله بیشتر باشد، کیفیت بالاتری دارد. حوله هایی که لطیف هستند، احساس خوشایندی به شما می دهند. اگر حوله‌ای که استفاده می‌کنید پس از یک بار شستشو، زبر شود؛ نشان دهنده این است که از الیاف خوبی تهیه نشده است. بنابراین پیش از خرید، الیاف ساختاری حوله را باید به دقت، بررسی نمایید. یک حوله باکیفیت، به سرعت خشک می‌شود و شما می‌توانید پس از چند ساعت، دوباره از آن استفاده کنید. معمولا حوله‌های سبک‌تر، زودتر خشک می شوند اما هر حوله سبکی الزاما نمی تواند یک حوله باکیفیت باشد.

نکته مهم دیگری که در خرید حوله باید به آن توجه کنید؛ دوام آن است؛ اگر یک حوله بادوام داشته باشید؛ می‌توانید سال‌ها از آن، استفاده کنید. البته الیاف حوله نقش مهمی در ماندگاری آن دارد.

ثابت ماندن رنگ حوله لباسی پس از شستشو هم یک ویژگی مهم است که باید به هنگام خرید آن، مد نظر قرار دهید. در واقع تغییر رنگ حوله یکی از نشانه‌های کیفیت پایین محصول است.

تعیین سایز حوله حمام با دو روش آسان

حوله پالتویی در رنگ و طرح‌های مختلفی در بازار وجود دارد و البته سایزهای استانداردی هم دارند که هر کسی با توجه به سایز خود می‌تواند هر کدام را انتخاب کند. برای اینکه بتوانید به هنگام انتخاب حوله پالتویی سایز مناسب را پیدا کنید؛ باید اندازه سر شانه و قد را داشته باشید که در ادامه در این باره توضیح خواهیم داد:

تعیین سایز حوله پالتویی با توجه به اندازه سر شانه:

در این روش اندازه حوله‌های لباسی با توجه به چاقی و لاغری افراد مشخص می‌شود. حتی اگر قصد دارید یک حوله پالتویی به کسی هدیه بدهید و سایز او را نمی‌دانید تنها کافی است به اندازه سر شانه توجه کنید. طبق لیست زیر می‌توانید سایز مناسب را برای خرید حوله پالتویی مشخص کنید:

  1. اگر اندازه سر شانه شما کوچک است بهتر است از حوله لباسی‌های small استفاده کنید.
  2. اگر اندازه سرشانه شما متوسط است بهتر است از حوله لباسی‌های medium استفاده کنید.
  3. اگر اندازه سر شانه‌های شما بزرگ است بهتر است از حوله لباسی‌های large استفاده کنید.
  4. اگر اندازه سرشانه‌های شما بسیار بزرگ است بهتر است از حوله لباسی‌های xlarge یا xx large استفاده کنید.

تعیین سایز مناسب حوله پالتویی با توجه به قد افراد:

این یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تشخیص سایز حوله پالتویی است. اگر از طرفداران حوله‌های قدی هستید که بتواند در زمستان شما را کاملا گرم نگه دارد باید متناسب با قد خود اقدام به خرید حوله پالتویی کنید ول اگر به دنبال حوله‌ای راحت‌تر هستید؛ می‌توانید از نمونه‌هایی استفاده کنید که روی زانو و یا تا ساق پای شما می‌آیند. به هر حال انتخاب قد حوله کاملاً سلیقه‌ای و بستگی به روحیات شما دارد.

برای خرید حوله پالتویی که می‌خواهید تا مچ پا بیاید لازم است اندازه قد خود را از سر شانه تا مچ پا بدانید، سپس با توجه به این اندازه حوله خود را انتخاب کنید. بر اساس لیست زیر می‌توانید به آسانی حوله مناسب را پیدا کنید.

اگر می‌خواهید حوله پالتویی تا ساق پای شما را بپوشاند بهتر است از اندازه سر شانه تا مچ پا حدود 20 تا 30 سانتی‌متر، کم کنید.

برای اینکه حوله پالتویی تا زانو را پوشش دهد بهتر است از اندازه سرشانه تا مچ پا حدود 40 تا 50 سانتی‌متر، کم کنید.

در نهایت عدد به دست آمده را باید با اندازه قد در سایزهای مختلف حوله‌های پالتویی مطابق فهرست زیر، مطابقت دهید.

  1. قد حوله‌های لباسی medium از سر شانه تا پایین 115
  2. قد حوله‌های لباسی large از سر شانه تا پایین 125
  3. قد حوله‌های لباسی xlarge از سر شانه تا پایین 135
  4. قد حوله‌های لباسی xx large از سر شانه تا پایین 145

تعیین سایز مناسب حوله حمام

حوله پالتویی حتی اگر از بهترین جنس موجود در بازار هم باشد؛ اگر به درستی شسته نشود به سرعت الیاف آن آسیب دیده و جنس آن رو به خشکی می‌رود. به همین دلیل نگهداری از حوله نسبت به خرید آن اهمیت بیشتری دارد. در لینک زیر به شما آموزش داده‌ایم که چطور یک حوله را بدون آسیب به بافت و رنگ آن، شستشو دهید.


بیشتر بخوانید: نکات مهم درباره نگهداری و شستن حوله حمام


در این مقاله با روش تعیین سایز حوله حمام اگر به جهت کمبود وقت تمایلی به شستشوی حوله ها ندارید؛ می‌توانید از نوع یکبار مصرف آن استفاده کنید. شما می‌توانید قیمت‌های مناسب و کیفیت‌های بسیار بالا در زمینه محصولات یکبار مصرف مثل ماسک، حوله، ملحفه و پد اپیلاسیون را از لطیفان دریافت کنید.  این گروه تولیدی در زمینه مرکز پخش حوله یکبار مصرف فعالیت داشته و علاوه بر حوله، دیگر محصولات را هم به فروش می‌رساند. برای خرید حوله یکبار مصرف می‌توانید به وب سایت آن‌ها مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما