چگونه از پد اپلاسیون استفاده کنیم ؟

چگونه از پد اپلاسیون استفاده کنیم ؟

اپیلاسیون یکی از متد های کندن موهاست در این روش موها از زیر پوست از ریشه کنده می شوند و در واقع از بهترین و موثرترین روش ها برای موزدایی محسوب می شود.

اپیلاسیون انواع مختلفی دارد اما رایج ترین نوع اپلاسیون ، موم داغ است که اکثر سالن های آرایشی از این روش استفاده می کنند.

 

در واقع امروزه در اکثر آرایشگاه ها برای رعایت بیشتر موارد بهداشتی ، از پدهای اپیلاسیون استفاده می کنند چرا که این پد ها بسیار محکم و بادوام هستند و ضامن تامین بهداشت بیشتری برای مصرف کنندگان خود هستند.

 گاهی اوقات برخی از رول های بدون موم وجود دارند که برای استفاده از آنها باید مراحل خاص و پیچیده ای را انجام داد. اما استفاده از پد موم دار رولی که خود آنها از قبل موم چسبانی شده و اماده اپیلاسیون بدن است بسیار ساده تر و سریعتر می باشد.

شرکت‌های مختلفی پدهای مخصوص اپیلاسیون را در اندازه و تعداد متنوع، تولید و عرضه می‌کنند.

پد اپلاسیون رولی

طریقه استفاده از پد اپلاسیون :

 

اکثر خانم ها و حتی آقایان استفاده از پدهای رولی موم دار را به سادگی می دانند، اما به طور مختصر به شرح آن می پردازیم.

یک برگ از آن را بردارید و بین دست ها مالش دهید تا گرم شود. لبه لایه ها را گرفته و به آرامی دو لایه را شبیه چسب از هم جدا کنید. یکی از لایه های نوار را در جهت رویش موها روی پوست گذاشته و اندکی  ماساژ دهید دقت کنید که مو و پوست باید خشک و بدون مواد آرایشی باشند سپس با یک دست پوست پایین نوار چسبیده شده را نگه دارید تا پوست شما کمی کشیده شود، و با دست دیگر نوار موبر را یکباره و با سرعت بر خلاف جهت رویش موها بکشید.

توجه داشته باشید که منظور از کشیدن به طرف بالا کشیدن نیست، باید آن را تقریبا موازی و نزدیک سطح پوست بکشید. هر دو لایه نوار دفع موهای زائد را میتوانید به همین صورت استفاده کنید. در پایان میتوانید از لوسیون های موجود در بسته در محل هایی که اپیلیدی کرده اید استفاده کنید.

لازم به ذکر است که نباید بلافاصله بعد از دفع موهای زائد از آب، الکل و یا شوینده ها برای تمیز کردن و پاک کردن پوست استفاده کنید.

میتوانید از لوسیون هایی که در اغلب موارد در کنار پدهای اپیلاسیون وجود دارند برای تمیز و پاک کردن پوست خود استفاده کنید.

 

یکی از ویژگی های این پدهای رولی این است که میتوان از هر لایه ای که استفاده میکنید، به جای یک بار چندبار استفاده نمایید.

بعد از هربار جداکردن هر برگ ، مجددا نوار را روی پوست گذاشته، ماساژ داده و به یکباره جدا کنید. دقت کنید که در استفاده مجدد از هر برگ  نیاز به مالش بیشتری بر روی پوست دارید تا چسبندگی کافی برای موها ایجاد شود.

روش دیگری برای استفاده مجدد پد اپیلاسیون موم دار وجود دارد بدین صورت که میتوانید دو برگ استفاده شده را روی هم قرار داده یا یک نوار که قبلا استفاده شده را از وسط به طرف داخل تا کرده و بین دست های خود مالش دهید تا گرم شده و بعد دوباره استفاده کنید. اگر بعد از جداکردن پدها از روی پوست مقداری از موم آن روی پوست شما برجای مانده بود میتوانید از پشت خود نوار مصرف شده برای پاک کردن مواد اضافی چسبیده به پوست استفاده کنید به این شکل که نور استفاده شده را از وسط به طرف داخل تا کرده و لبه ها را روی هم بگذارید و بعد لایه های بیرونی ایجاد شده را روی مواد باقی مانده بر روی پوست به شکل روش استفاده طرف موم دار بگذارید و مالش دهید و سپس یکباره جدا کنید.

 

پد اپلاسیون یکبار مصرف

خصوصیات پدهای اپلاسیون :

دفع موهای زائد در این روش بسیار سریعتر و موثرار از سیار روش ها صورت می گیرد، این پدها به روش قلاب کردن موها را تا حد زیادی ریشه کن می کنند و بسیار قوی تر از سایر روش های اپیلاسیون هستند . نقطه قوت دیگر این پدها خاصیت محافظتی و تقویتی پوست است این پدهای به اصطلاح رول موم دار دارای ترکیباتی چون ویتامین E و روغن های معطری چون آلوئه را، بادام یا بالونه پوست را لطیف و شاداب می کند یعنی در اصل این پدها به لطافت پوست شما کمک میکند و در درازمدت جلوی شل شدگی و افتادگی پوست شما را میگیرد.

 بدین ترتیب استفاده از این رول ها نسبت به روش هایی مانند استفاده از بندانداز برقی، یا دستگاه موم گرم کن خشابی سریعتر می باشد.

این پدها هم برای موهای کوتاه و هم برای موهای بلند قابل استفاده هستند یعنی علاوه بر اینکه میتوانید برای موهای بلند از این نوار موبر استفاده کنید، نیازی نیست تا بلند شدن مجدد موها صبر کنید، این رول های موم دار حتی روی موهای کوتاه تا طول 2 میلی متر هم اثر می کند.

 

استفاده از این پدها راحت و سریع می باشند و به راحتی به موهای هر قسمت از بدن چسبیده و خیلی راحت آن را جدا میکند فقط لازم است که پوست و موهای بدن شما خشک باشد.

 این پدها تاثیر بلندمتی روی رویش موها دارند و با اینکه با کمک این رولها میتوانید در عرض چند دقیقه موها را ریشه کن کنید، حدودا 4 الی 6 هفته نیاز به اپیلاسیون مجددی نخواهید داشت.هم چنین اغلب این نوارهای موبر حاوی عصاره و رایحه های گیاهی است که بر روی طراوت و تازگی پوست تاثیر میگذارد.

 

 

در واقع می توان ویژگی های پد بهداشتی اپیلاسیون را به طور خلاصه در 5 مورد ذکر کرد

  • کاملا بهداشتی
  • از بین برنده موهای زائد
  • ضد حساسیت
  • جذب بالا
  • گرماژ بالای آن ( ضخامت پد ) که  به راحتی و کیفیت کار اپیلاسیون کمک می کند.

 

استفاده از نوار موبر برای قسمت های مختلف بدن آسان و سریع است، همچنین دقت نمایید که نوار موبر را نباید در تماس با آب یا محیط مرطوبی مثل حمام گذاشت چراکه ویژگی چسبندگی خود را از دست خواهد داد و در نتیجه باید آن را در دمای خشک و خنک نگهداری کنید. بعد از باز کردن بسته ها و استفاده از آنها، رول های اضافی موم را درون سفلون پلاستیکی آن بگذارید و درب آن را ببندید تا موم ها خشک نشود. همچنین قبل از استفاده پوست خود را تمیز و خشک کنید همچنین باید پوست بدن شما بدون چربی یا کرم و روغن ها باشد. اگر پوست شما دارای چربی زیاد است و یا آغشته به کرم ها و لوسیون ها بوده است قبل از اسفاده از نوار موبر یا پد رولی اپیلاسیون باید آن را شسته و خشک کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه شما